Zoom koolitus

Koolitus toimub Zoomi keskkonnas alates 3.11.20 – 5.01.21 teisipäeva õhtuti kl 17-18 kümme nädalat järest. Koolituse hind 8 eur /1 h või 72 eurot 10 korda. Kogu sarja valides 1 koolitus tasuta!

Koolituste järelvaatamine 5 eur / 1 h , kogu loengusari 50 eur.

Registreerumine ja info ingrid@ammaemanduskeskus.ee

  • 3.11.20 Sünnituse eel.

Mis mõjutab sünnituse algust? Sünnituse tähtaeg: miks mõned lapsed sünnivad ülekantuna ja mõned enneaegsena. Sünnituse alguse tundemärgid. Kas „päris“ sünnitus või „libatuhud“? Platsenta ja lootevee roll.

  • 10.11.20 Avanemisperiood.

Mis toimub kehas avanemisperioodil. Miks mõnel naisel on pikk ja teisel lühike sünnitus. Kuidas toetada sünnitust ja sünnitajat avanemisperioodil. Sünnitusasendid, häälitsemine, silitus.

  • 17.11.20 Avanemisperioodi toimingud sünnitusmajas.

Loote ja sünnitaja jälgimine, sünnituse edenemise hindamine, tuhude meditsiiniline valutustamine. Mida saab teha, kui sünnitus ei edene.

  • 24.11.20. Vettesünd.

Kuidas vesi mõjutab sünnituse kiirust ja kulgu. Kes tohib vette sünnitada ja millal vette ei lubata? Sünnituse jälgimine vees: loote südame kuulamine, sünnitaja enesetunne, vee temperatuur ja vees olemise perioodi.

  • 01.12.20 Väljutusperiood.

Väljutusperioodi füsioloogia. Miks mõnel naisel ei tekigi presse  ja kas on võimalik, et ma ei oska pressida? Väljutusperioodi asendid ja sünnitaja toetamine väljutusperioodis. Väljutusperioodi toimingud: lahkliha lõige, vaakum või keiser.

  • 08.12.20 Vahetult pärast sünnitust

Mida tunneb beebi, mida värsked vanemad? Platsenta sünnitamine ja sünnitusteede terviklikkuse taastamine. Imetamise alustamine. Uuringud ja toimingud sünnitusmajas: süstid, vaktsiinid, kaalumine, lisatoidu vajadus.

  • .15.12.20. Sünnituse koha valik. Sünnitusplaan.

Kuidas valida sünnitamise kohta ja inimesi sünnituse juurde. Sünnitusplaan ja mida ja miks sinna kirjutada?

  • 22.12.20 Esimesed nädalad kodus.

Ema ja vastsündinu eest hoolitseine. Vastsündinu mähkimine, riietamine, silmade- naba- ja naha hooldus. Lohhiad ja nurgavoodiaeg. Sünnitusjärgsed meeleoluhäired: sünnitusjärgne kurvameelsius, depressioon ja psühhoos.

  • 29.12.20. Imiku hoidmine, kandmine, uni ja nutuga toimetulek.

Lapse kandmisest ja kandmise abivahenditest. Imikukeele lühikursus, nutu tõlgendamine ja lapse rahustamine. Kas vastsündinu vaid sööb ja magab? Kas vaba režiim või kindel päevakava?

  • 05.01.21. Keha taastumine. Suhted ja seks.

Milliseid harjutusi sünnitusjärgsel ajal teha? Mis on diastaas? Suhted ja seks pärast sünnitust. Rasestumisvastase meetodi või vahendi valik.