Perekool

Perekooli koolitussarja tutvustus.

Perekool koosneb seitsmest koolitusest, mis toimuvad Holistika Instituudi koolitusruumis (Endla 15, IV korrus). NB! Kui epidemioloogiline eriolukord seda nõuab, toimuvad koolitused distantsõppena Zoom keskkonnas. Koolitused kolmapäeviti kl 18-20. Lektor/juhendaja Ingrid Kaoküla või Iren Laidma Registreerumiseks kirjuta ingrid@ammaemanduskeskus.ee Loengute kohta saab konspekti. Ootame Sind osalema koos kaaslasega, Koolituse hindade kohta vaata siin

PEREKOOLITUSTE (7 x 2 h) TOIMUMISE AJAD JA SISU KOKKUVÕTE:

I: Sünd – lihtne ja imeline. Sünnituse olemuse mõistmisest ja sünni füsioloogia tundmisest on sünnitusel abi! 05.01.22 kl 18-20.

– Mida peaks teadma sünnitusest, et edukalt sünnitada?  Kuidas sünnituseks valmistuda?

Sünnituse iseeneslik algus on ülioluline. Mis käivitab sünnituse ja mõjutab sünnituse kiirust? Platsenta ja lootevee roll sünnitusel. Sünnituse perioodid. Mis toimub naise kehas sünnituse ajal ja kuidas sünnituse loomulikku kulgu toetada? Tundi juhendab Ingrid Kaoküla.

II: Väljutusperiood kui sünnituse finišisirge. Kuidas see edukalt läbida? Kuidas luua toetav sünnituskeskkond. Vesi kui sünnituskeskkond. 12.01.22 kl 18-20

Väljutusperiood kui sünnituse finišisirge. Kuidas see edukalt läbida?Kuidas luua endale parimaid tingimusi edukaks sünnituseks? Sünnituskeskkond ja selle loomine. Vesi, kui sünnituskeskkond: Kuidas vesi mõjutab sünnitust?Kas kõik võivad vees sünnitada?Kuidas mõjub vettesünd lapsele?Vaatame filmi vettesünnitustest. Tundi juhendab Ingrid Kaoküla.

III: Eneseabi ja tugiisiku roll. 19.01.22 kl 18-20. ja 27.11.2021

Räägime tuhude leevendamisest läbi eneseabi võtete. Kuidas muuta avanemisperioodi enda jaoks mõnusamaks, valides kehaasendeid, kontrollides hingamist ja lõõgastumist? Tugiisiku tähtsus sünnitusel. Vaatame ja proovime sünnitusasendeid. Tundi juhendab Iren Laidma.

Soovitame lisaks: Sünnituseks ettevalmistavad võimlemised esmaspäeviti veebis kl 17.00.-19.30. Info ja registreerumine iren@ammaemanduskeskus.ee

IV: Sünnitusmajadae töökorraldus. Toimingud ja protseduurid sünnitusmajas: mis, milleks ja kui sageli. 26.01.22 kl 18-20.

Sünnitusmaja ja ämmaemanda valik. Kui kaua sünnitus kestab? Võimalused sünnituse kiirendamiseks ja valuvaigistid. Jälgimistoimingud ja protseduurid. Mida tehakse ja miks? Vaakum või keisrilõige – miks ja kellele? Perekeskne keisrilõige. Sünnitusplaan ja mida sinna kirjutada. Tundi juhendab Ingrid Kaoküla.

V: Varane sünnitusjärgne aeg: Vastsündinu eripärad, ema ja lapse tervis, taastumine, vajadused, hooldus esimesed päevad ja nädalad sünnitusmajas ja kodus. 09´8.12.21 ja 02.02.22 kl.18-20.

Kuidas kohaneb laps üsavälise eluga? Milliseid toiminguid tehakse vastsündinuga sünnitusmajas: uuringud analüüsid, vaktsiinid. Lapse hooldus: kuidas hooldada nahka, silmi ja  naba? Kuidas peput pesta? Koduapteegist ja hooldusvahendite valikust lapsele. Ema tervis, taastumine, vahetult pärast sünnitust: haava hooldus, hügieenivahendite valik. Tundi juhendab Ingrid Kaoküla.

VI: Imiku nutt, nutu tähendus ja nutuga toimetulek. Imiku toitmine, hoolitsemine (nahahooldus, mähkmed), uni ja areng . 15.12.21 ja 09.02.22 kl 18-20.
Imiku vajaduste mõistmine, imikuga suhtlemine ja tema vajaduste rahuldamine. Imiku nutt, nutu tähendus ja nutuga toimetulek Seotussuhte tekkimine ja imetamine. Imetamise füsioloogia, õige imetamisasend ning -tehnika, toiduvajadus ja kaaluiive. Ööpäevarütmi tekkimine, uni ja magamine. Imiku süllevõtmine, hoidmine ja kandmine.  Tundi juhendab Ingrid Kaoküla.

VII:

VII: Sünnitusjärgne depressioon, suhte areng, suguelu ja pereplaneerimine 22.12..21 ja 16.02.22 kl 18-20..

Naise füüsiline ja vaimne tervis. Taastumine, vaagnapõhi ka diastaas. Sünnitusjärgsed meeleoluhäired, kuidas neid ära tunda ja ära hoida. Suhted perekonnas: partner, suuremad lapsed, vanavanemad. Suguelu alustamine ja pereplaneerimine sünnitusjärgsel aastal. Tundi juhendab Ingrid Kaoküla.